MISTR HU ZHENGSHENG

Mistr Xinyiba a Shaolin kung fu

SONY DSC

„Přeji si, aby se moji studenti stali těmi nejlepšími a nejnelítostnějšími bojovníky, ale v každodenním životě to budou ti nejlaskavější lidé s nejpokornějším srdcem.“
                  - Hu Zhengsheng

Mistr Hu Zhengsheng zahájil trénink tradičního kung fu ve věku 12 let. Nejprve studoval pod vedením mistra Zhang Guangjun v klášteře Shaolin. Zde se naučil mnoho sestav a bojových dovedností včetně Xin Yi Liu He Quan, Chun Qiu Da Dao, sestavy s holí, dvěma srpy, hákovými meči a mnoha dalších.

O svého mistra Hu Zhengsheng také pečoval, pomáhal mu s jídlem, hygienou a oblékáním. Po 7 letech tréninku v klášteře Shaolin mistr Zhang Guangjun řekl Hu Zhengshengovi, aby šel a vyhledal velmistra tradičního Shaolin kung fu ve vesnici San Bei, jménem Yan Guiwu.

Poté, co byl Hu Zhengsheng přijat mistrem Yan Guiwu jako jeho žák, pokračoval pod jeho vedením ve výcviku tradičního Shaolin kung fu dalších 15 let. Naučil se tradičnější sestavy, Shaolin Qin Na, sebeobranu a bojové techniky, a především nejtajnější ze všech umění Shaolinu: Xin Yi Ba. Když byl mistr Yan Guiwu už příliš starý a slabý, aby mohl učit nové studenty, předal své 500 let staré rukopisy Shaolin kung fu Hu Zhengshengovi a řekl mu, že nyní je na něm, aby předával autentické Shaolin kung fu budoucím generacím studentů bojových umění.

Xinyiba Lineage photos

Ve svém úsilí o výzkum a rozvoj svého dědictví mistr Hu neustále vyhledává staré učitele, zejména v malých vesnicích obklopujících oblast Shaolinu. Připojil se ke konferencím čínské medicíny, aby potvrdil a sdílel znalosti ze starodávných rukopisů, které zdědil. Má neuvěřitelnou vášeň pro bojová umění a doufá, že bude schopen sdílet co nejvíce se světem. To se děje hlavně prostřednictvím jeho akademie „Shaolin Temple Traditional Wushu Institute“ – pobočky jeho „Xinyiba Research Society“. Mistr Hu rád předává své umění a je pro něj pocta, že má studenty pocházející z celého světa.